Image

  OPŁATY BIBLIOTECZNE ONLINE

   

  Biblioteki w codziennej działalności udzielania usług mają prawo do pobierania opłat. Użytkownicy zobowiązani są najczęściej do opłacania nieterminowego zwrotu materiałów bibliotecznych bądź korzystania z usług reprograficznych. Do tej pory regulowanie naliczonych opłat  dokonywane było osobiście w budynkach wypożyczalni. Ograniczeniem stawały się często godziny otwarcia agend bibliotecznych, odległość od biblioteki, wreszcie konieczność przyjeżdżania do niej z przetrzymanymi materiałami bibliotecznymi.

  Rozwój informatycznych usług wirtualnych takich jak elektroniczna bankowość, tworzenie platform sklepów internetowych – stawia przed biblioteką całkiem nowe możliwości. Dla podniesienia jakości usług bibliotecznych - stworzyliśmy aplikację LIBSMART PAYMENT.

  Poznaj co wyróżnia naszą aplikację

  CO WYRÓŻNIA NASZĄ APLIKACJĘ?

  Brak instalacji (SaaS)

  Brak instalacji (SaaS)


  Aplikacja LIBSMART PAYMENT uruchamiana jest wprost z naszych serwerów. Dostęp do systemu możliwy jest bezpośrednio z katalogu online lub multiwyszukiwarki. Baza danych przechowywana jest z zapewnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa

  Intuicyjność

  Intuicyjność


  Cechą LIBSMART PAYMENT jest intuicja nawigacji, prosta struktura łączy się z tu wielością udogodnień dla operatorów. Aplikacja jest przyjazna dla użytkowników smartfonów i tabletów. 

  Interoperacyjność

  Interoperacyjność


  LIBMSART PAYMENT zintegrowany jest z komputerowymi systemami bibliotecznymi zarówno poprzez bezpośrednie połaczenie do bazy, jak i dedykowane API. 

  Integracja z systemem bibliotecznym

  Integracja z systemem bibliotecznym

  Licencyjność

  Licencyjność

  Wielość kanałów płatniczych

  Wielość kanałów płatniczych

  Statystyki

  Statystyki

  image3.jpg

  BŁYSKAWICZNA REGULACJA PŁATNOŚCI BIBLIOTECZNYCH 24/7

   

   

  MODUŁ UŻYTKOWNIKA – dostęp do modułu użytkownika aplikacji LIBSMART PAYMENT możliwy jest wyłącznie w elektronicznym koncie czytelnika katalogu online lub multiwyszukiwarki po wcześniejszej autoryzacji. LIBSMART PAYMENT zapewnia pełną informację o opłatach naliczanych przez komputerowy system biblioteczny. Intuicyjna obsługa modułu umożliwia uregulowanie opłat w trzech krokach: sprawdzenia opłaty i wprowadzenia danych osobowych, wybrania formy e-płatności oraz dokonania przelewu elektronicznego. Dzięki integracji z komputerowym systemem bibliotecznym, po zaksięgowaniu przelewu, aplikacja LIBSMART PAYMENT dynamicznie dokonuje zmian w koncie czytelnika.


  MODUŁ OPERATORA to rozbudowana baza danych, zawierająca wykaz wszystkich transakcji dokonywanych przez użytkowników, z możliwością ustalania dowolnych kryteriów wyszukiwawczych i sortujących. Jest to narzędzie wspierajace pracę bibliotekarzy w rozwiązywaniu sytuacji wątpliwych. Baza zawiera wykaz kwot przelewów oraz dane bibliograficzne zaczerpnięte z tablic systemu bibliotecznego, nieudostępniane providerom bankowości elektronicznej. Integralną częscią modułu jest panel statystyczny - z wykazem wejść na platformę oraz transakcji dokonywanych przez LIBSMART PAYMENT. Dzięki pełnej integracji z systemem bibliotecznym moduł grupuje dane użytkowników programu według kategorii czytelniczej oraz pozwala na dokonywanie okresowego przeglądu wpłat, według kryteriów wskazanych przez zainteresowanego.
   

  MODUŁY SYSTEMU

  Image

  Moduł użytkownika

  Czytelny panel użytkownika wyświetlający dokładną listę zobowiązań.

  Możliwość szybkiego wyboru preferowanego kanału płatniczego.

  Natychmiastowe usunięcie blokad na koncie czytelnika.

  Moduł operatora

  Moduł bibliotekarza z wykazem uregulowanych zobowiązań czytelniczych.

  Integracja z systemem transakcyjnym bankowości elektronicznej.

  Pełna konfiguracja rozliczeń finansowych i raportów.

  O FIRMIE LIBCOM

  ban.png

  O naszej firmie

  Firma LIBCOM powstała 2011 roku z myślą o projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych narzędzi bibliotecznych ułatwiających użytkownikom korzystanie z biblioteki elektronicznej. Tak powstał pakiet usług LIBSMART pozwalający na zdalną regulację opłat i zamawianie kopi cyfrowych oraz komunikację biblioteczną on-line. Z
  Od kilku lat wspieramy także wydawnictwa naukowe i redakcje czasopism służąc pomocą przy wdrażaniu elektronicznych czasopism wykorzystujących oprogramowanie typu open source - Open Journal Systems. Naszym atutem jest stałe wsparcie techniczne, pakiet szkoleń oraz dbałość oto aby Twoje czasopisma było unikalne. Tworzymy także autorskie narzędzia automatyzujące indeksowanie periodyku oraz prezentujące cytowania z bazy Scopus i Crossref.

  Skontaktuj się z nami

  LIBCOM

  ul. Runa Leśnego 14

  60-185 Skórzewo

  Tel. 506-648-975

  Email: libcom@libcom.pl

  A4 Infociacho

  © 2018 LIBCOM Piotr Karwasiński.

  Please publish modules in offcanvas position.